Kontakt
O nas

Dyrekcja

Władze Instytutu

Dyrektor – Katarzyna Saks

Dyrektor Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów Menedżera Kultury w Szkole Głównej Handlowej. Wieloletni pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie przez 2 lata pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury. Współorganizator Ogólnopolskiej Konferencji Kultury oraz członek Zespołu Ekspertów OKK. Przez blisko 5 lat aktywny wolontariusz w Muzeum Powstania Warszawskiego. W swojej pracy zawodowej duży nacisk kładzie na zagadnienia związane z zabezpieczeniem socjalnym twórców i artystów, wolontariat w kulturze, działania edukacyjne oraz marketing w kulturze. Doradzała firmom prywatnym w zakresie wolontariatów pracowniczych oraz działań CSR.

 

Zastępca Dyrektora – Elżbieta Osińska-Kassa

Pasjonatka i popularyzatorka kultury ludowej. Od lat zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych dotyczących promocji dorobku dziedzictwa kulturowego wsi.
Autorka i redaktorka artykułów i publikacji poświęconych tej tematyce. Długoletnia pracownica Centralnej Biblioteki Rolniczej. Kierowała Działem Programowym w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi