Kontakt

Golubsko-Dobrzyński Jarmark Wielkanocny

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, miasto Golub-Dobrzyń, powiat golubsko-dobrzyński oraz gmina Golub-Dobrzyń zapraszają na Golubsko-Dobrzyński Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 23-24 marca na Targowisku Miejskim w Golubiu-Dobrzyniu.

W sobotę, w godzinach 11:00-18:00, oraz w niedzielę, w godzinach 11:00-16:00, Koła Gospodyń Wiejskich, twórcy ludowi oraz lokalni producenci zaprezentują swoje tradycyjne wyroby oraz rękodzieło.

Jarmark to wyjątkowa okazja do poznania tradycyjnego rękodzieła, tradycyjnej muzyki oraz zakupu wielkanocnych ozdób i potraw. Dodatkowo, przygotowaliśmy warsztaty z twórcami ludowymi. Będzie można wyrzeźbić baranka (w sobotę) oraz przygotować tradycyjną palmę wielkanocną (w niedzielę).

Na scenie pojawią się dzieci z Golubia-Dobrzynia ze specjalnym programem artystycznym. W sobotę o oprawę muzyczną zadbają zespoły ludowe z terenu Ziemi Chełmińskiej: agregandado i Kapela Chełmińska oraz z Kujaw: Kujawy Bachorne Nowe i Kujawioki. Natomiast w niedzielę zagrają goście spoza regionu: Zespół Beskidy, Kapela Częstochowa oraz Zespół Kurpianka.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Golubia-Dobrzynia i okolic wraz z rodzinami.

Więcej szczegółów na:

https://nikidw.edu.pl/,

https://www.facebook.com/NarodowyInstytutKulturyiDziedzictwaWsi/?locale=pl_PL

https://www.golub-dobrzyn.pl/

oraz https://www.facebook.com/people/Urz%C4%85d-Miasta-Golubia-Dobrzynia/100064681057406/.

Podstrony

Powiązane aktualności

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi