Kontakt

XXV Spotkania ze sztuką wielkanocną Kurpi

Spotkania ze sztuką wielkanocną to tradycja, która w Pułtusku trwa już od 25 lat. Po raz drugi, do organizacji tego wydarzenia, przyłącza się Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Zapraszamy w sobotę 23 marca, w godz. 10.00-15.00, do Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pułtusku na niezwykłe wydarzenie, w ramach którego odbędą się m.in. warsztaty plastyki obrzędowej Kurpi Białych i Zielonych skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszyscy zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił w samodzielnym tworzeniu pisanek, palemek, wycinanek i ciasta obrzędowego.

 

Na rynku przed Ratuszem odbędzie się kiermasz wielkanocny. Swoje prace zaprezentują twórcy ludowi, rękodzielnicy oraz koła gospodyń wiejskich z Kurpi. Dla gospodyń zaplanowano również konkurs na „rejbak kurpiowski”, czyli tradycyjną zapiekankę z tartych zmienników, z dodatkiem mięsa i cebuli.

 

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka kurpiowska, a koncert „Pieśni Wielkopostnych” w wykonaniu Kurpiowskiego Zespołu Folklorystycznego „Carniacy” oraz Witolda Kuczyńskiego,z pewnością wprowadzi wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych.

 

Współorganizatorem XXV Spotkań ze sztuką wielkanocną jest Samorząd Gminy Pułtusk oraz Muzeum Regionalne w Pułtusku.

 

23 marca (sobota)
Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pułtusku
ul. Rynek 13, Pułtusk
godz. 10:00-15:00

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp wolny!

Podstrony

Powiązane aktualności

Kontakt

tel. (+48) 22 380 98 00
email: sekretariat@nikidw.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-322 Warszawa

2023 © Copyright Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi